ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЧАСТКУ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ

«ОПЕРАТОР РИНКУ» ІНФОРМУЄ ПРО ПОХОДЖЕННЯ ПРОДАНОЇ НА РДН І ВДР ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

22,38% проданої на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку у ІІI кварталі 2020 року електроенергії було вироблено з природного газу. Про це свідчать дані ДП «Оператор ринку».

Частка проданої на РДН і ВДР електроенергії з вугілля становила 20,29%, з ядерного палива – 16,55%, з енергії сонця – 6,31%, енергії хвиль та припливів – 11,75%, з енергії вітру – 1,51%, з біомаси – 0,21%, з біогазу – 0,25%, з мазуту – 0,07%.

0,6% електроенергії проданої у ІІI кварталі на РДН та ВДР імпортного походження, 14,12% - це продаж залишків електроенергії на РДН та ВДР, придбаної учасниками ринку за двосторонніми договорами, джерело походження якої не вказано, і 4,12% - продаж електроенергії на РДН і ВДР невизначеного походження. Частка ще 0,5% джерела електроенергії невідома через ненадання деякими учасниками ринку відповідної інформації.

Нагадуємо, відповідно до вимоги НКРЕКП оприлюднювати інформацію про вплив виробництва електричної енергії на навколишнє середовище, учасники ринку зобов’язані щоквартально інформувати ДП «Оператор ринку» про обсяги проданої на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку електроенергії та про частку кожного джерела такої енергії.

Таке інформування обумовлене законом України «Про ринок електроенергії», оскільки виробництво енергії істотно впливає на стан довкілля.